Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

RSS

 Esteratsastuskilpailut 6.1
06.01.2018 12:00

Esteratsastuskilpailut 6.1

VIP 6.1 klo 11

 

Ohjeita osallistuijoille:

  • Jokaiseen luokkaan otetaan rajaton määrä osallistujia.
  • Yksi ratsastaja saa tuoda rajattomasti hevosia luokkiin.
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan vain kerran, muuten vaikka kaikkiin luokkiin.
  • Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.

Infoa kilpailuista:

  • Järjestäjä ja paikka: AERIAN ( International Riding Center )
  • Tuloksista ei ilmoiteta erikseen, vaan tulevat löytymään tältä sivulta lähipäivien aikana.
  • Päivämäärä: 6.1.2018
  • Palkinnot määrätään osallistujamäärän mukaan.
  • Vain lihavoidut ovat sijoittuneet.
  • Luokkaa ei pidetä, jos osallistujia on alle kolme.

 

  • Osallistumiset vieraskirjaan muodossa:
  • luokka/luokat nro. [rv]
  • Ratsastaja - hevonen

Väärin ilmoitetut hylätään välittömästi.

Luokat

Luokka 1 / Ristikkoluokka

Luokka 2 / 40cm

Luokka 3 / 70cm

Luokka 4 / 80cm

Luokka 5 / 100cm

Luokka 6 / 120cm

Luokka 7 / 130cm

Luokka 8 / 140cm

Luokka 9 / 150cm

 


 

Palkinnot

1. sija 2. sija 3. sija


100v€


75v€


50v€

4. sija 5. sija 6. sija

25v€

0v€

0v€

Osallistujat

Luokka 1 / Ristikkoluokka

Luokka 2 / 40cm

Luokka 3 / 70cm

Luokka 4 / 80cm

Luokka 5 / 100cm

Luokka 6 / 120cm

Luokka 7 / 130cm

Luokka 8 / 140cm

Luokka 9 / 150cm


Kommentoi



 Maastoesteratsastuskilpailut 30.9.
30.09.2017 12:00

Maastoesteratsastuskilpailut 30.9.

VIP 30.9 klo 12

 

Ohjeita osallistuijoille:

  • Jokaiseen luokkaan otetaan rajaton määrä osallistujia.
  • Yksi ratsastaja saa tuoda rajattomasti hevosia luokkiin.
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan vain kerran, muuten vaikka kaikkiin luokkiin.
  • Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.

Infoa kilpailuista:

  • Järjestäjä ja paikka: AERIAN
  • Tuloksista ei ilmoiteta erikseen, vaan tulevat löytymään tältä sivulta lähipäivien aikana.
  • Päivämäärä: 30.9.2017
  • Palkinnot määrätään osallistujamäärän mukaan ja vain lihavoidut ovat sijoittuneet.
  • Luokkaa ei pidetä, jos osallistujia on alle kolme.

 

  • Osallistumiset vieraskirjaan muodossa:
  • luokka/luokat nro. [rv]
  • Ratsastaja - hevonen

Väärin ilmoitetut hylätään välittömästi.

Luokat

Luokka 1 / 1km, 40cm

Luokka 2 / 1km, 60cm

Luokka 3 / 1,5km, 70cm

Luokka 4 / 2km, 70cm

Luokka 5 / 2km, 100cm

Luokka 6 / 2km, 120cm

 


 

Palkinnot

1. sija 2. sija 3. sija


100v€


75v€


50v€

4. sija 5. sija 6. sija

25v€

0v€

0v€

Osallistujat

Luokka 1 / 1km, 40cm

1. Lilli Rautavaara - Black Rebel
2. Silja Eskinen - A House Made Of Gingerbread Cookies
3. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts

4. Lilli Rautavaara - Candy Crush
5. Oliver Baffner - Milanova
6. Milja Haavisto - ST What Does The Fox Say
7. Tinka - Supernovan Zaigattaja
8. Vilma Haapanen - Franciscosier

 

Luokka 2 / 1km, 60cm


1. Silja Eskinen - A.T Lissu
2. Oliver Baffner - Milanova
3. Veeti Alahuhta - Fortid

4. Lilli Rautavaara - Black Rebel
5. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
6. Tinka - Supernovan Zaigattaja
7. Viljami Ervonen - Betyar
8. Lilli Rautavaara - Candy Crush
9. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts

 

Luokka 3 / 1,5km, 70cm


1. Ashley Zuckerberg - Acrabadabra
2. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
3. Helmiina Koivisto - Serrina France

4. Veeti Alahuhta - Fortid
5. Tinka - Supernovan Zaigattaja
6. Oliver Baffner - Milanova
7. Lilli Rautavaara - Candy Crush
8. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
9. Lilli Rautavaara - Casanova

 

Luokka 4 / 2km, 70cm


1. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
2. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
3. Ashley Zuckerberg - Acrabadabra

4. Helmiina Koivisto - Serrina France
5. Lilli Rautavaara - Miralda
6. Veeti Alahuhta - Jaavan Poika
7. Lilli Rautavaara - Casanova
8. Oliver Baffner - Milanova
9. Tinka - Supernovan Zaigattaja

 

Luokka 5 / 2km, 100cm

1. Lilli Rautavaara - Miralda
2. Milma Jokisalo - Amazon Of Fight

3. Arya Zuckerberg - Alizay's Cazarman
4. Veeti Alahuhta - Sepon Pätäkkä
5. Veeti Alahuhta - Sepi
6. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
7. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts

 

Luokka 6 / 2km, 120cm

1. Lilli Rautavaara - Miralda
2. Miia Niittysuo - Every Night in Your Dream
3. Anniina Elo - Konstranopo

4. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
5. Arya Zuckerberg - Alizay's Cazarman
6. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
7. Veeti Alahuhta - Sepon Pätäkkä
8. Veeti Alahuhta - Sepi
9. Milja Haavisto - ST What Does The Fox Say
10. Zen Lindth - Baithazatarke


( Päivitetty: 30.09.2017 15:46 )

Linkki



 Kenttäratsastuskilpailut 23.9.
23.09.2017 12:00

Kenttäratsastuskilpailut 23.9.

VIP 23.9 klo 12

 

Ohjeita osallistuijoille:

  • Jokaiseen luokkaan otetaan rajaton määrä osallistujia.
  • Yksi ratsastaja saa tuoda rajattomasti hevosia luokkiin.
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan vain kerran, muuten vaikka kaikkiin luokkiin.
  • Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.

Infoa kilpailuista:

  • Järjestäjä ja paikka: AERIAN
  • Tuloksista ei ilmoiteta erikseen, vaan tulevat löytymään tältä sivulta lähipäivien aikana.
  • Päivämäärä: 23.9.2017
  • Palkinnot määrätään osallistujamäärän mukaan ja vain lihavoidut ovat sijoittuneet.
  • Luokkaa ei pidetä, jos osallistujia on alle kolme.

 

  • Osallistumiset vieraskirjaan muodossa:
  • luokka/luokat nro. [rv]
  • Ratsastaja - hevonen

Väärin ilmoitetut hylätään välittömästi.

Luokat

Luokka 1 / Helppo C, re 60cm, me 50cm (Alottelijaluokka, avoin kaikille)

Luokka 2 / Helppo C, re 80cm, me 70cm (Harrasteluokka, avoin kaikille)

Luokka 3 / Helppo C, re 90cm, me 90cm (Tutustumisluokka, avoin kaikille)

Luokka 4 / Helppo B, re 100cm, me 95cm (Helppo luokka, avoin kaikille)

Luokka 5 / Helppo A, re 115cm, me 110cm (CCI/CIC2, avoin kaikille)

Luokka 6 / Helppo A, re 120cm, me 115cm, 14-18km (Pitkä CCI/CIC2, avoin hevosille)

 


 

Palkinnot

1. sija 2. sija 3. sija


100v€


75v€


50v€

4. sija 5. sija 6. sija

25v€

0v€

0v€

Osallistujat

Luokka 1 / Helppo C, re 60cm, me 50cm (Alottelijaluokka, avoin kaikille)

1. Manta Kangaskorte - Perfect Line Bethany
2. Sara Ruusuvaara - Blue Sky's Demon

3. Jannica - Pencalow Valiant
4. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
5. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
6. Sara Anniina Faun - Little frost bite which badly bitten
7. Jannica - Niemelnotkon Neville
8. Oliver Baffner - Milanova

 

Luokka 2 / Helppo C, re 80cm, me 70cm (Harrasteluokka, avoin kaikille)

1. Ashley Zuckerberg - Acrabadabra
2. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
3. Jannica - Fiddle Faddle

4. Jannica - El Kabong ox
5. Miia Niittysuo - Every Night in Your Dream
6. Sara Anniina Faun - Little frost bite which badly bitten
7. Jannica - Tornseglare HIP
8. Jannica - Terciopelo Sorpresa
9. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
10. Jannica - Kacie
11. Oliver Baffner - Milanova
12. Jannica - Basingstoke
13. Manta Kangaskorte - Perfect Line Bethany
14. Sara Ruusuvaara - Blue Sky's Demon

 

Luokka 3 / Helppo C, re 90cm, me 90cm (Tutustumisluokka, avoin kaikille)

1. Linda Myllykoski - Corelles
2. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
3. Jannica - Harmony

4. Siiri Ruusuvaara - Frase's Heartsing
5. Sara Anniina Faun - Little frost bite which badly bitten
6. Jannica - Blazing Comet
7. Oliver Baffner - Milanova
8. Jannica - Colour By Design
9. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
10. Cecilia Frindal - Priennavera II
11. Janni Karikko - Dylano
12. Woojin - Logano IV
13. Manta Kangaskorte - Perfect Line Bethany
14. Cecilia Frindal - The Black Star Division
15. Cecilia Frindal - Skandvart
16. Jannica - Limitless Time
17. Jannica - Atlantic Age
18. Ossian - Frolic Foraoise

 

Luokka 4 / Helppo B, re 100cm, me 95cm (Helppo luokka, avoin kaikille)


1. Sara Anniina Faun - Little frost bite which badly bitten
2. Carla Evelyn Northern - Casanova
3. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
4. Linda Myllykoski - Corelles

5. Jannica - Golden Hidalgo
6. Jannica - Mr Know It All
7. Cecilia Frindal - Skandvart
8. Oliver Baffner - Milanova
9. Janni Karikko - Dylano
10. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
11. Siiri Ruusuvaara - Frase's Heartsing
12. Ossian - Frolic Foraoise
13. Jannica - Niittymäen Olympia
14. Cecilia Frindal - Priennavera II
15. Cecilia Frindal - The Black Star Division
16. Jannica - Mascotshen
17. Manta Kangaskorte - Perfect Line Bethany

 

Luokka 5 / Helppo A, re 115cm, me 110cm (CCI/CIC2, avoin kaikille)

1. Jannica - Mewian Daned
2. Cecilia Frindal - Priennavera II
3. Linda Myllykoski - Corelles

4. Carla Evelyn Northern - Casanova
5. Janni Karikko - Dylano
6. Cecilia Frindal - The Black Star Division
7. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
8. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
9. Cecilia Frindal - Skandvart
10. Jannica - Absolutic
11. Armand Stenholm - Frase's Black Mind
12. Jannica - Sparrow Melody
13. Miia Niittysuo - Every Night in Your Dream

 

Luokka 6 / Helppo A, re 120cm, me 115cm, 14-18km (Pitkä CCI/CIC2, avoin hevosille)


1. Jannica - Ruususen Plástico Divertido
2. Jannica - Look Scapter
3. Jannica - A.D. Feeniks
4. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
5. Jannica - Catching Looks

 


( Päivitetty: 23.09.2017 18:18 )

Linkki



 28.10. Esteratsastuskilpailut (Tarina- & piirrosluokat)
28.10.2017 12:00

Esteratsastuskilpailut 28.10.

VIP 7.10 klo 12
Piirros/tarina lähetettävä sähköpostiin viimeistään 27.10 klo 23.59

 

Ohjeita osallistuijoille:

  • Jokaiseen luokkaan otetaan rajaton määrä osallistujia.
  • Yksi ratsastaja saa tuoda rajattomasti hevosia luokkiin.
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan vain kerran yhden ratsastajan kanssa, muuten vaikka kaikkiin luokkiin useamman eri ratsastajan kanssa.
  • Tulokset arvotaan viikonlopun aikana (7.- 8.10.), josta 27.10. asti aikaa kirjoittaa tarina/piirtää kuva suorituksesta. Ratapiirros tulee myös julki tuona viikonloppuna tai aikaisemmin.
  • Luokkien paras tarina ja piirros saavat parin lauseen "arvostelun", jotka tulevat löytymään tältä sivulta tarinoiden ja kuvien kera (jos lupa julkaisuun).
  • Jos tarina/piirros eivät tule ajallaan, tullaan ratsukko hylkäämään kilpailuista.

Infoa kilpailuista:

  • Järjestäjä ja paikka: AERIAN
  • Tuloksista ei ilmoiteta erikseen, vaan tulevat löytymään tältä sivulta lähipäivien aikana.
  • Päivämäärä: 7.10.2017
  • Palkinnot määrätään osallistujamäärän mukaan ja vain lihavoidut ovat sijoittuneet.
  • Luokat pidetään, vaikka osallistujia olisi vain yksi.

 

  • Sähköpostiin (trefoilhill@gmail.com) otsikolla 28.10. Este. Samaan ketjuun myöhemmin myös tarina/piirros.
  • Osallistumiset vieraskirjaan tai sähköpostiin muodossa:
  • luokka/luokat nro. [rv]
  • Ratsastaja - hevonen

Väärin ilmoitetut hylätään välittömästi.

Luokat

TAIDELUOKAT

Luokka 1 / 40cm (Tarina)

Luokka 2 / 80cm (Piirros)

Luokka 3 / 110cm (Tarina)

Luokka 4 / 150cm (Piirros)

 

Luokka 5 / 60cm

Luokka 6 / 90cm

Luokka 7 / 120cm

Luokka 8 / 140cm

 


 

PALKINNOT

1. Sija
 
2. sija
 
3. sija
 
     
     

 


( Päivitetty: 19.09.2017 11:00 )

Linkki



 16.9. Esteratsastuskilpailut
16.09.2017 12:00

Esteratsastuskilpailut 16.9

VIP 16.9 klo 12

 

Ohjeita osallistuijoille:

  • Jokaiseen luokkaan otetaan rajaton määrä osallistujia.
  • Yksi ratsastaja saa tuoda rajattomasti hevosia luokkiin.
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan vain kerran, muuten vaikka kaikkiin luokkiin.
  • Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.

Infoa kilpailuista:

  • Järjestäjä ja paikka: AERIAN (International) Riding Center
  • Tuloksista ei ilmoiteta erikseen, vaan tulevat löytymään tältä sivulta lähipäivien aikana.
  • Päivämäärä: 16.9.2017
  • Palkinnot määrätään osallistujamäärän mukaan.
  • Vain lihavoidut ovat sijoittuneet.
  • Luokkaa ei pidetä, jos osallistujia on alle kolme.

 

  • Osallistumiset vieraskirjaan muodossa:
  • luokka/luokat nro. [rv]
  • Ratsastaja - hevonen

Väärin ilmoitetut hylätään välittömästi.

Luokat

Luokka 1 / Ristikkoluokka

Luokka 2 / 40cm

Luokka 3 / 70cm

Luokka 4 / 80cm

Luokka 5 / 100cm

Luokka 6 / 120cm

Luokka 7 / 130cm

Luokka 8 / 140cm

Luokka 9 / 150cm

 


 

Palkinnot

1. sija 2. sija 3. sija


100v€


75v€


50v€

4. sija 5. sija 6. sija

25v€

0v€

0v€

Osallistujat

Luokka 1 / Ristikkoluokka

1. Vilma Haapanen - Franciscosier
2. Jannica - A.D. Sparkling Jewel
3. Eveliina - Mokka X

4. Oliver Baffner - Milanova
5. Jannica - A.D. Different Kind of Feeling
6. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
7. Jannica - A.D. Princess Sofie
8. Jannica - A.D. Apple Zili
9. Jannica - A.D. Like a Diva
10. Iines Heinälä - Roldin Rami Rubert
11. Eliza-Longriver's Shakira
12. Iines Heinälä - J.A.R.V.I.S
13. Eveliina - Ringenes Herre

 

Luokka 2 / 40cm

1. Jannica - A.D. Princess Sofie
2. Jannica - A.D. Apple Zili
3. Lisa Akasia - Shooting Stars

4. Jannica - A.D. Different Kind of Feeling
5. Eliza-Longriver's Shakira
6. Jannica - A.D. Sparkling Jewel
7. Jannica - A.D. Like a Diva
8. Vilma Haapanen - Franciscosier
9. Iines Heinälä - J.A.R.V.I.S
10. Oliver Baffner - Milanova
11. Eveliina - Ringenes Herre
12. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
13. Eveliina - Mokka X

Hyl.
Alisa Koivumäki - Blinded angel

 

Luokka 3 / 70cm


1. Alisa Koivumäki - Blinded angel
2. Pinja Nummela - Nieve Estrella xx
3. Jannica - Lochlainn Quinton
4. Viljami Ervonen - Betyar
5. Eliza-Longriver's Shakira

6. Oliver Baffner - Milanova
7. Miina - Johnny
8. Lisa Akasia - Shooting Stars
9. Eveliina - Mokka X
10. Helmiina Koivisto - Serrina France
11. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
12. Jannica - Adinan Adalmina
13. Janita Heinälä - STB vantteli
14. Ashley Zuckerberg - Acrabadabra
15. Miina - Total Score
16. Eveliina - Ringenes Herre
17. Jannica - Fallas Soldat
18. Santtu Myllykoski - Nymphadora
19. Miina - Njåls Egil
20. Jannica - Niemelnotkon Gitte
21. Miina - Taika-Tirriina
22. Jannica - A.D. Dimonan Diminuendo
23. Miina - Vividth's Lamia

 

Luokka 4 / 80cm

1. Helmiina Koivisto - Serrina France
2. Jannica - Kacie
3. Oliver Baffner - Milanova
4. Miina - Njåls Egil
5. Ashley Zuckerberg - Acrabadabra

6. Lisa Akasia - Shooting Stars
7. Ossian - Frolic Foraoise
8. Eliza-Longriver's Shakira
9. Miina - Taika-Tirriina
10.Miina - Inanna
11. Pinja Nummela - Nieve Estrella xx
12. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
13. Milma Jokisalo - Amazon Of Fight
14. Maikki Heinälä - Harmony Breaker
15. Viljami Ervonen - Betyar
16. Santtu Myllykoski - Nymphadora
17. Jannica - El Kabong ox
18. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
19. Jannica - Tornseglare HIP
20. Jannica - Basingstoke
21. Miina - Johnny
22. Alisa Koivumäki - Blinded angel

 

Luokka 5 / 100cm

1. Maikki Heinälä - Harmony Breaker
2. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
3. Oliver Baffner - Milanova
4. Ossian - Frolic Foraoise

5. Lisa Akasia - Shooting Stars
6. Jannica - Mr Know It All
7. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
8. Miina - Inanna
9. Linda Myllykoski - Corelles
10. Sara Anniina Faun - Little frost bite which badly bitten
11. Miina - Claus-Elias
12. Anniina Elo - Konstranopo
13. Jannica - Golden Hidalgo
14. Miina - Vividth's Lamia
15. Pinja Nummela - Nieve Estrella xx
16. Alisa Koivumäki - Blinded angel
17. Jannica - Mascotshen
18. Jannica - Niittymäen Olympia

Hyl.
Milma Jokisalo - Amazon Of Fight

 

Luokka 6 / 120cm

1. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
2. Lisa Akasia - Shooting Stars
3. Pinja Nummela - Nieve Estrella xx
4. Jannica - Catching Looks

5. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
6. Anniina Elo - Konstranopo
7. Jannica - A.D. Feeniks
8. Alisa Koivumäki - Blinded angel
9. Jannica - Zelda's Molly
10. Jannica - Lacy May
11. Jannica - Bear's Tiny Heart
12. Jannica - Cusan's Chanelle AD
13. Woojin - Logano IV
14. Janita Heinälä - Imbossible Horse
15. Linda Myllykoski - Corelles
16. Jannica - Eventyrprinsen

Hyl.
Oliver Baffner - Milanova

 

Luokka 7 / 130cm

1. Woojin - Logano IV
2. Arya Zuckerberg - Alizay's Cazarman

3. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
4. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
5. Janita Heinälä - Imbossible Horse
6. Pinja Nummela - Nieve Estrella xx
7. Alisa Koivumäki - Blinded angel

 

Luokka 8 / 140cm

1. Jannica - Ruususen Plástico Divertido
2. Pinja Nummela - Nieve Estrella xx

3. Zen Lindth - Baithazatarke
4. Woojin - Logano IV
5. Alisa Koivumäki - Blinded angel
6. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts
7. Arya Zuckerberg - Alizay's Cazarman
8. Jannica - Look Scapter
9. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia

 

Luokka 9 / 150cm

1. Pinja Nummela - Nieve Estrella xx
2. Oliver Baffner - Chasin' Ghosts

3. Zen Lindth - Baithazatarke
4. Jannica - Look Scapter
5. Luxa Eklund - Donnerwetter Amoreia
6. Alisa Koivumäki - Blinded angel


( Päivitetty: 16.09.2017 20:05 )

Linkki


 

  Ulkoasu ©©©
Tekstit © AERIAN, ellei toisin mainita.
Kuvien tekijänoikeudet kuvien alla.

VIRTUAALITALLI / VIRTUAALIHEVONEN

©2019 AERIAN International riding center|| VIRTUAALITALLI - suntuubi.com